Wizyta Ambasadora Peru w Toruniu

Na zaproszenie Konsula Honorowego Peru dr Stanisława Rakowicza, w dniach 8-9 czerwca 2016 r., w Toruniu przebywał z wizytą Alberto Salas Barahona - Ambasador Republiki Peru w Warszawie.

Ambasador podczas swojej wizyty gościł m.in. w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, a także w Centrum Kulturalno-Kongresowym „Jordanki”. W czasie swojego pobytu zwiedził m.in. toruńską starówkę i zabytki architektury miejskiej. Spotkał się również z Prezydentem Torunia Michałem Zaleskim oraz Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrem Całbeckim. Podczas swojej wizyty w Toruniu, Ambasador Peru Alberto Salas Barahona spotkał się także z twórcą Forum Gospodarczego - Jackiem Janiszewskim, aby omówić możliwości nawiązania współpracy ekonomicznej z państwami Ameryki Południowej, w tym m.in. z Republiką Peru. Nie zabrakło również rozmowy z dr Zdzisławem Preisnerem, twórcą Albumu o Peru. Rozmowa dotyczyła reedycji albumu, a także postępu prac nad tworzeniem książki opisującej wkład Polaków w rozwój cywilizacyjny Peru. 
Podczas wizyty w Kampusie WSKSiM, pojawiła się także chęć nawiązania współpracy pomiędzy Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu a Republiką Peru. Ambasador zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby studenci toruńskiej uczelni mogli wyjeżdżać w ramach studiów bądź praktyk, na uniwersytety w Peru. 

https://www.youtube.com/watch?v=Rvw9346u_T0

 fot. https://wsksim.edu.pl/ambasador-peru-w-wsksim/

Viva El Peru

:-)

Konsulat Republiki Peru w Toruniu
2015